Holle mama újra megfőzi méltán híres tökfőzelékét, ellenállhatatlan illata pedig felébreszti a Mindent Elfelejtő Mese évszázadok óta szunnyadó szereplőit. A főzelékillat Kavicsvárra csalogat egy kisgyereket, aki kisvártatva megtudja, a szeretett városka nagy veszélyben forog. A gyermeknek ugyan lenne hatalma megmenteni Kavicsvárat, de nem emlékszik rá, hogy ki is ő valójában, és arra sem, hogy honnan jött. Emlékeit elnyelte a Mindent Elfelejtő Mese. Szerencséjére tud trapitizni, így az elveszettnek hitt dolgokat végül jóra fordíthatja. Ebben segít neki egy megjavult boszorkány, aki a szerelem erejétől vezérelve a kisváros javát kívánja szolgálni. Ne feledjük, ha bajban vagyunk, bátran és hangosan kiáltsuk: Trapiti!
A Trapiti a modern mesék kategóriájába tartozik. Lázár Ervin, Csukás István, vagy akár a közelmúltban felfedezett, amerikai Theodor Seuss (Grincs, A macska) figuráihoz hasonlóan, Darvasi László karakterei is egy sajátosan naiv és színes világban élnek, melyben számunkra, a reális felnőttvilágban élők számára banálisnak tűnő problémákkal kell megküzdeniük.
Az alapkonfliktus azonban nagyon is reális: a hatalom megszerzése, az uralkodásvágy és az értelmetlennek tűnő harcok. Ez ellen harcol a maga kisgyermeki eszközeivel mesénk főhőse, akinek eredeti nevét nem is tudjuk, csak annyit, hogy ő maga a Trapiti, és mint ahogy a modern mesék problémakörében általában, itt is nehéz őszinte gyermeknek lenni, mint ahogy nehéz trapitizni is. Mit jelent tehát a Trapiti? Mindent, amitől az embernek jókedve lesz. Játékot, táncot, dalokat, szerelmet, összetartást! Tulajdonképpen a szeretet bármely formáját!
Az előadás szereplői Bándi Johanna, Vencz Stella, Péter Attila-Zsolt, Gaál Gyula, Bandura Tibor, Bandura Emese, László Zita, Zákány Mihály, Nagy Anikó, Nagy Tamás és Tóth-Páll Miklós. A produkció rendezője Szilágyi Regina, díszletét és jelmezeit Bodor Judit tervezte.